Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsme se dostali právě k tomu, že máme dvě britské kočičky? Historie chovu zvířat by byla velmi dlouhá, vrátím se tedy jen do doby nedávné. Časně zjara se k nám doslova vnutila vyhublá bílá kočka s mourovatým ocasem a několika fleky na těle. Měli jsme všichni strach, jestli ji nezakousne naše desetiletá fenka Bibi či jak na ni bude reagovat tehdy šestnáctiletá kočka Minda. Bibi nás však překvapila, že si na kočku rychle zvykla. Minda syčela sice o poznání déle, ale žádné napadání se nekonalo. Kočičku jsme tedy pojmenovali Lili, začali ji léčit, protože zřejmě dlouho pobývala venku a vážila pouhých 1,90 kg!Obrazek Asi po dvou měsících se dokonce našli původní majitelé, ale domluvili jsme se, že kočička už u nás zůstane. Léčba proběhla úspěšně, všechny nemoci jsme ve spolupráci s veterinářem zvládli. Jenže než jsme stihli kočičku dát vykastrovat, odešla jednoho večera s kocourem a už se nevrátila. Přestože jsme vylepili její fotografii v okolí. Najednou jsme zjistili, že nám chybí její temperament a mazlení, že je v domě přílišný klid.

Hledali jsme tedy rychle náhradu. Na internetu jsme našli naši Sallynku. Je to modrá britka, nemá ale průkaz původu. Když jsme si ji přivezli, rychle si získala nejen nás, ale i Bibinku. S Mindou si však chtěla stále hrát a ta pro to neměla pochopení. Začala jsem tedy přemýšlet o kamarádovi pro hry. Tentokrát už bylo na vybírání více času, takže jsme našli webové stránky chovatelských stanic a doslova mně učaroval Esprit a jeho neodolatelné véčko v obličeji - jak psala i chovatelka, od které ho máme, paní Cihlářová. Tímto jí za našeho mazlíka velmi děkujeme. Od srpna tak získala Sally nového kamaráda pro své hry. Minda konečně měla svůj klid a všichni byli spokojení.

ObrazekTak si naše dvě kočky, kocourek a fenka spolu pěkně zvykli žít. Minda na "stará kolena" i trochu pookřála. Na této fotce se podařilo zachytit je všechny pohromadě. Jinde než u misek s jídlem se to ale nedařilo. Koncem září se však její zdravotní stav začal zhoršovat a začátkem října jsme se rozhodli zkrátit její trápení (více na stránce vzpomínka).