Jdi na obsah Jdi na menu
 


29. 1. 2010 - Tak mi to nedá a musím sem napsat, jak jsem rád, že se můžu dívat i na svoje sestřičky, jak rostou do krásy! Obě holky moc zdravím a děkuji za jejich vzkazy. U nás je letos tolik sněhu, že se dá dokonce chodit na běžky. My kočky teda nechodíme, ale naše "posluhovačky" běžkují moc rády. Nám stačí zahrada a dvorek. Konečně už polevily mrazy, takže ven si žádáme jít i dvakrát za den. To jste si možná nemysleli, ale chodíme tam úplně dobrovolně. Vždycky se posadíme k proskleným dveřím v obýváku, které vedou rovnou na dvorek a panička nás vypustí ven. Jakmile je nám zima, honem si zase sedneme zvenku a čekáme na nové otevření. Občas se zastavíme ve dveřích - to je pak hezky vyvětráno! 

 

 13. 2. 2010 - Děkuji za ohlasy na téma krmení. Svým oběma sestřičkám přeji, aby hezky rostly a až sem nakouknou i mí bráškové, tak těm to přeji taky!

 

16. 4. 2010 - Moc sem teď nepíšu, panička je stále hodně zaneprázděná (úpravy v pensionu, začínající sezóna!). Dnes ale musím odepsat svému bráškovi Edíkovi, kterému moc děkuji za zprávičku a přeji hodně pohody v jeho životě. 

 

26. 5. 2010 - Všem děkuji za krásné gratulace k narozeninám. Venku je stále velmi proměnlivé počasí, snad aspoň léto bude trochu lepší. Už by mohlo konečně přijít.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Milý Espritku

(Alena C., 23. 5. 2012 23:56)

děkujeme ti moc za vzkaz v knize. Je nám všem moc líto, že už Bibinka odešla do nebíčka, ale už ji nic nebolí a věřím, že se tam někde potká s naším Andíčkem. Věřím, že ten krásný chundelatý medvídek, kterého jsi dostal k narozeninám ;-) bude tvým kamarádem a parťákem. Tobě přejeme dodatečně všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví a pohody. Pozdravují tě všichni z Eli's Castle.

Jak Tě páníčkové učili na zahradu???

(Veronika Č., 13. 12. 2011 15:20)

Ahoj Espritku, chci si pořídit stejně krásného britského kocourka jako jsi Ty a protože také máme domeček a u něj velkou zahradu a já bych byla moc ráda, aby i tento prostor mohl využít náš chlupatý medvídek, tak mně moc zaujaly Tvoje fotky ze zahrady :-) Jak to s Tebou Tvoji čtyřnožci koulí, aby jsi ze zahrádky neutekl???

Re: Jak Tě páníčkové učili na zahradu???

(Esprit, 13. 12. 2011 22:01)

S tím chozením na zahradu to bylo docela snadné, máme totiž velkou zahradu, která je ze všech stran obklopena dalšími zahradami a hlavně domy. Dá se říct, že můžeme s mojí kamarádkou Sally chodit maximálně k sousedům. Čím jsme starší, tím méně nás to láká. Ovšem panička ví, že jenom kastrované kočky a kocouři neutečou nikam dál, a to já i Sally jsme. Jinak se kočky i kocouři toulají, někdy se z toulek nevrátí. To se ani mně ani Sally stát nemůže. Naše kočičí předchůdkyně Minda trávila venku i noc a dožila se krásných 17 let. Začátky jsou ale dost na nervy hlavně pro páníčky. Hlídali nás a nosili jsme na krku obojky se jménem a telefonním číslem - pro jistotu. Nyní obojky dostáváme jen když máme choutky lovit ptáky. Máme tam totiž kromě údajů i zvoneček. Snad taková odpověď postačí, přeji hezké venčení a hodně trpělivosti.

Re: Re: Jak Tě páníčkové učili na zahradu???

(Veronika Č., 15. 12. 2011 17:08)

Díky za odpověď Espritku :-) Náš kocourek až bude ve správném věku, tak taky podstoupí kastraci a byla bych moc ráda, kdyby mohl mít i prostor na zahradě, aby byl ten jeho život zábavnější :-) Krásné vánoce!!!

Re: Re: Re: Jak Tě páníčkové učili na zahradu???

(Esprit, 15. 12. 2011 19:23)

Přeji za celou naši domácí sešlost také hezké Vánoce, šťastnou ruku při výběru kocourka a hodně radosti s ním.

děkujeme za přání

(Zdenka a ZOO, 30. 5. 2010 0:18)

pro Kačenku a moc doufám, že bude mít delší život, než ta, po které dostala jméno :-( Všechno Vám tam krásně kvete a z Espritka už je velký chlap, škoda, že na Valtice už bych měla mít očekávaná mimí a tak se budu doma kochat a na výstavu nepojedu, ale jistě se někde zase potkáme!! Espritkovi posíláme velkou pusu a vám všem doma pozdravy z Brna!!!

Blahopřání

(Enynka, 19. 5. 2010 16:52)

Ahoj Bráško,
jdu ti rovněž pořát k našemu prvnímu "mezníku" v našem životě! (Nám je to asi úplně jedno, ale ti dvojnožci to nějak prožívají.)Dívala jsem se, že rozhodně netrpíš nedostatkem zábavy - lezení po stromech, pozorování ropuch... Máš se dobře a tak to má být!! Tak si nadále užívej života a já si jdu zase ďobnout z dortíčku.
Pozdravuj Sally, pá Enynka

omluva

(Greysinka, 18. 5. 2010 23:39)

Vloudila se mi tam chyba - mělo být - ahojíček Espritku. Paaa

Gratulece

(Greysinka, 18. 5. 2010 23:33)

Ahojíček Espritu - jako správná sestřička - jsem přišla gratulovat. Zítra si oslavíme první rok našeho života. Krásně si svůj den užij a že oslava bude jak se patří. Doufám - že bude i nějaké překvápko. Teď jdu ještě pogratulovat Enynce. Paaa mávám pacinkou. Greysinka

:-)))

(Greysinka, 28. 4. 2010 20:59)

Ahojíček Espritku. Tedy z tebe je nádherný fešák. Na zahrádce ti to moc sluší - tvoje bílá na kožíšku svítí v barvách zahrádky(nádherně se tam vyjímáš) a Sally je také moc pěkná a nádherná kočička. Teď je tak krásné sluníčko - tak vám oběma musí být na zahrádce příjemně. Můžete si užívat volného prostoru k řádění. Jste správná dvojka :-))). Věřím - že z vás má panička jen radost. Mávám pacinkou a od paničky pozdravuj všechny u vás doma.

Espritku netrap se s váhou!

(Alena C., 18. 4. 2010 11:49)

Ahojky Espritku,
s tou váhou se tolik netrap, koukala jsem na fotky, možná nebudeš tak obrovitý, jako jiní briťáci, ale zato jsi krásně harmonicky stavěný, moc ti to sluší a mám z tebe opravdu velikou radost. Obrázky ze zahrádky jsou povedené, věřím, že si tam užíváš moc legrace, je tam toho tolik zajímavého a můžeš se cvičit v číhání i lovení hmyzáků. Doufám, že mi to všechno vyjde a potkáme se ve Valticích.
Měj se krásně a pozdravuj všechny spolubydlící.

Pozdrav

(Helenafuterova@seznam.cz, 16. 4. 2010 8:40)

Dobrý den do Mikulova.
Jmenuji se Edík a moc pozdravuji svého bráchu Espritka.Už jsem také po kastraci a mám se k světu.Baštím granulky o sto šest.A pribináčky taky miluji.Syrové maso mám nejradši krůtí.Sleduji Vaše stránky a paničce se brácha moc líbí.Ale mě zbožňuje.Tak se mějte všichni fajn.
Edík z Vysokého Mýta

pozdrav do Mikulova :-)

(Zdenka a Sweet Calimero , 8. 4. 2010 23:36)

Milí "Espritkovi", moc děkujeme za hezký zápis v naší knize, už jsem původní stránky smazala ze serveru, aby nepletly ty, co je měli uložené :-) Tak teď už jen ty nové a jsem samozřejmě moc ráda, že se líbí....
Jestli naší Kukince úplně nevypadá kožíšek, třeba se uvidíme ve Valticích...
Posíláme moc pozdravů a Espritkovi pusu a pac!!

poděkování

(Nikola M., 29. 3. 2010 8:27)

Děkuji za milý vzkaz v návštěvní knize. Koťátkům i mamině se zatím daří báječně (ťuk ťuk na dřevo). Espritka a jeho stránky znám, zajímám se o všechna Čokýňátka ;). Ať se mu, klukovi plyšovému, dobře daří a rychle zahojí nové "šrámy" pod ocáskem.
Nikola M. a smečka Lege Artis

Díky

(Greysinka, 27. 3. 2010 14:43)

Krásný den Espritku i Sallynko. Panička mi šeptá do ouška, že jsi super bráška - když mě tak krásně utěšuješ. To já pak dám vědět - jak to vše dopadlo a jak moc jsem byla statečná. Tvoje panička píše, že se Sally řádíte na zahrádce - to já zase paničce plením v bytě kytičku(koukni na fotečky) - ještě, že je kytička umělá. Mějte se mocinky krásně - užívej si na zahrádce sluníčka a fuj, fuj - nechej už paničce záclony - nezlob jí vždyť ona se o tebe tak krásně stará. Děkuji za návštěvu a já zase příjdu kouknout. Pááá pohlazení tobě i Sallynce.

Pozdrav z Bíliny

(Greysinka, 25. 3. 2010 11:51)

Ahojíček Espritku. Po delší době zase moje panička píše - byla jsem s ní až na sázavě a docela se mi jízda autíčkem líbí - měla jsem kšíry a seděla jsem si na přepravce a koukala z okýnka celou cestu. Teď mi moje panička přečetla - že už jsi byl u pana doktora a máš zákrok za sebou. Určitě jsi byl statečný kluk. Moc držíme s paničkou palčáky - aby jsi byl brzičko v pořádku a vše bylo jen dobré. Škoda - že nejsi kousek tady u nás - pošeptal by jsi mi do ouška jaké to bylo - já jdu na zákrok 7.dubna. Panička je z toho celá smutná už teď a já vlastně nevím - co mě tam čeká. Ale až se vrátím - tak ti panička zase napíše - určitě budu statečná jako ty. Přejeme rychlé uzdraveníčko a hladím na dálku pacinkou a panička posílá pusinku na čumáček.

Aúúúúúúúúúúú

(Spolek z Nového Jičína, 19. 3. 2010 8:41)

Ahojky Espritku,
tak jsme četli, že už máš po "zákroku" =(. Tak ti přejeme rychlé zotavení!! Sally mňoukni do ucha, ať tě teď moc nezlobí ;). Mějte se všichni krásně. Enynka a spol.

:-)))

(Greysinka, 9. 3. 2010 0:38)

Ahojky bráško - děkuji za návštěvu, pochvalu a pěkná slovíčka na mých stránečkách. Ona panička - stále něco vytváří a tak jí napadlo udělat - českou trojku - ale jen ty myši provokatérky :-)))si klidně tančí nám pred očima :-))). Fspritku - koukala jsem na stránkách u sestřičky Enynky - jak nás její panička v sekci - ODKAZY - také dala do krásných obrázků - jéé tam nám to slušííí a je tam ještě i náš bráška Ebony. Mávám pacinkou a zase přijdeme s paničkou na kukačku.

Ty už jsi - velikej kluk.

(Greysinka, 10. 2. 2010 1:08)

Ahojky bráško. Tak jak tady čtu - ty baštíš jako o závod - už jsi krásnej velkej kluk. Také mám ráda takové dobrůtky jako ty a přesně jak ty se granulek ani nedotknu. Panička už vyzkoušela snad vše - ale mě by se asi obrátil žaludek - jóó a vodičku tu také nechci s tou si jen hraju - když jí panička pustí - ale když mi dají smetánku tak to jóó - to já moc ráda. Panička mi říká - že jsem masová a má pravdu. Můžu syrové masíčko(hovězí, kuřecí, krůtí i srdíčka a játříčka)- může být vše i vařené - to mi také nevadí. Mám ráda i tuňáčka a lososa - jéé to ti je šmakovka. Jinak dostávám konzervičky - ShinyCat - ale jen kde je samotné masíčko a také mám ráda paštičky Miamor. Panička mi dává baštit - každý den něco jiného - ona totiž říká - že také nemá rada stejné jídlo 2x. A stejně tak jako Enynka - přestávám mít chuť na mléčné výrobky i když jednou za čas - mám ráda trojůhelníček sýra. A po čem se můžu vyloženě utloci - jsou kočičí salámky - Cath-Stick mini. Jenže panička je chytrá - já jsem se nechtěla nechat kartáčovat a tak panička dá na stůl salámek(a to já mňoukám jako o život) - pak mě vykatráčuje a já se celou tu dobu těším - až mi salámek dá zato - jaká jsem byla hodná holka. Ale já na paničku vždy udělám psí očička a ona neodolá a dostanu salámek i bez kartáčování:-))). Espritku - přeji stále tak užasnou a lásky plnou paničku - co máš a já zase přijdu juknout. Mávám pacinkou.
PS: Jó a panička mi nechala zasklít balkon - tak až bude vše hotové - tak dá fotečky na moje stránečky.

Jídelníček ;)

(Enynka, 7. 2. 2010 17:46)

Čauky Fešáku,
rosteš teda téměř mílovými kroky! Já teď poslední dobou k udivení člověků celkem křoupu granulky Biomill, či Trainer - sem tam ďobnu RC, ale to jen ojediněle, v největší nouzi =). Masíčko mám nejraději syrové hovězí a kuřecí mám raději z konzervy Portu 21. Pastičku dostávám baby - paste od Gimpetu. Mléčné výrobky mi poslední dobou nějak nejdou pod nos. Ďobnu trošku mozzarely, ale jen aby se neřeklo.
Děkuji za pochvalu výstavy! Taky ještě jednu zkusím, ale asi až v létě zase do Ostravy - tam už to znám, tak to bude jistější!
Měj se hezky, pozdrav všechny doma a zase někdy. Enynka a zbytek její směčky ;)